Czemu warto pisać po angielsku, nawet jeśli myślisz, że nie potrafisz.

writing

Większość z nas uczy się języka obcego głównie po to, żeby w nim mówić. Pisanie ma częściej drugorzędną rolę. Jednak pisanie, szczególnie jeśli nie mamy zbyt wiele okazji, by mówić w obcym języku, może znacząco przyspieszyć proces uczenia się, i w konsekwencji pomóc nam lepiej mówić.

Oto dlaczego:

  • Pisanie to „bezstresowe mówienie”. Kiedy chcesz coś napisać, najpierw musisz to pomyśleć, czyli stworzyć w myślach zdanie lub jego część. Ja widzę język jako sieć powiązań między słowami i wyrażeniami. Pisząc, tworzysz połączenia pomiędzy kawałkami języka dryfującymi po falach mózgowych. W ten sposób testujesz swoją teoretyczną wiedzę w sposób praktyczny.
  • Pisząc o swoim życiu, uczysz się w sposób naturalny. Łączysz język ze swoimi codziennymi doświadczeniami, emocjami, zainteresowaniami. Gdy to, o czym piszesz, jest dla Ciebie ważne, szybciej zapamiętujesz i robisz to z przyjemnością. Działa wtedy Twoja wewnętrzna motywacja.
  • Regularne pisanie pokazuje Ci Twoje postępy. Czasem trudno jest je zauważać na co dzień, bo w danym momencie widzimy to, co jest teraz (albo to, czego nam jeszcze brakuje). Dzięki regularnemu pisaniu możesz wrócić do przeszłości i docenić siebie.

Dlatego polecam pisanie, na każdym poziomie zaawansowania, i nie przejmowanie się błędami. Piszcie – jak najczęściej, choćby jedno zdanie dziennie. Złota zasada w uczeniu się języków obcych: lepiej często i mało niż dużo i rzadko.

Tutaj artykuł (po angielsku), z którego czerpałam:

http://www.everydaylanguagelearner.com/2011/04/14/five-reasons-you-should-write-as-part-of-your-language-learning/