o mnie

Nazywam się Ewa Korczak i uczę angielskiego od ponad 10 lat. Bardzo lubię swoją pracę, bo daje mi ona możliwość poznawania ciekawych ludzi i towarzyszenia im podczas procesu nauki. Dzięki temu ciągle się uczę.
Jestem osobą empatyczną, więc potrafię wczuć się w drugiego człowieka i jego potrzeby. Wiem, jak się uczyć – spędziłam 10 lat na poszukiwaniach i zbieraniu doświadczeń w tym temacie. Ludzie to moja pasja. Wciąż zgłębiam wiedzę o człowieku czytając, rozmawiając z ludźmi i uczestnicząc w warsztatach, szkoleniach i wykładach. Mam rozległe zainteresowania, dzięki czemu mam mnóstwo pomysłów na lekcje.

NAUCZANIE JĘZYKÓW OBCYCH MNIE PASJONUJE ponieważ łączy wiele moich zainteresowań: wiedzę o człowieku i o tym, jak działa mózg, muzyka, praca z ludźmi… Od zawsze fascynowały mnie doniesienia o mózgu człowieka, jak działa, ile procent wykorzystujemy, o niezwykłych „anomaliach” mózgu. Wciąż pogłębiam tę wiedzę, każdy człowiek to dla mnie inspiracja.
MOJE WYKSZTAŁCENIE Filologia angielska ze specjalnością nauczanie, Uniwersytet Warszawski Language Coaching (wykład) – Rachel Paling (Efficient Language Coaching)

Jak uczę

  • przede wszystkim dużo rozmawiamy – o tym, o czym chcesz: o życiu; o tym, co u Ciebie słychać; o wydarzeniach ze świata; o czymkolwiek, co Cię interesuje, co jest dla Ciebie ważne – tak, jak ze znajomymi, tylko że po angielsku
  • tłumaczymy ciekawe artykuły lub piosenki – stąd bierzesz nowe słownictwo i konstrukcje gramatyczne
  • rozpracowujemy gramatykę i słownictwo (zawsze na życiowych przykładach, teoria jest dodatkiem)

Moje zasady

materiały, które cię ciekawią

Razem wybieramy takie materiały, które Ci odpowiadają. Dzięki temu program jest zindywidualizowany i dostosowany do Twoich potrzeb. Autentyczne zaangażowanie i zainteresowanie jest kluczowym elementem nauki.

nauka przyjazna dla mózgu

Na zajęciach przykładam wagę do tego, by harmonizować działanie obu półkul mózgowych. Dlatego zwracam uwagę zarówno na strukturę języka (lewa półkula), jak i kolory, wyobraźnię, rysunki (prawa półkula). Można to dobrze połączyć za pomocą map językowych – sposobu notowania, który pomaga szybciej przyswajać i przypominać sobie słownictwo. Przykłady takich map znajdziesz na moim facebookowym fanpage’u.

gramatyka i słownictwo w kontekście

Gramatykę i słownictwo przedstawiam na prostych, życiowych przykładach – żeby zrozumieć gramatykę potrzebujesz przede wszystkim jasnego kontekstu. Dobrze jest na przykład wyobrazić sobie sytuację, w której dana konstrukcja lub czas są używane. Jeśli istnieją znane cytaty lub powiedzenia, zawierające omawianą na zajęciach konstrukcję, staram się je przytoczyć.